Protetyka

protetyka

Protetyka to dział stomatologii, który odpowiada za odtworzenie brakującego uzębienia. Celem protetyki jest przywrócenie pacjentowi estetyki oraz prawidłowej funkcji żucia. Każdy brak w uzębieniu nie tylko utrudnia rozdrabnianie pokarmów, ale także może być przyczyną przesuwania się pozostałych zębów. Dzisiejsza protetyka łączy w sobie możliwość wykorzystania zębów naturalnych lub implantów (implantoprotetyka).

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji umów się na wizytę. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

W NASZYM GABINECIE OFERUJEMY NASTĘPUJĄCE ROZWIĄZANIA PROTETYCZNE

Licówki ceramiczne (porcelanowe) – charakteryzuje je trwałość i estetyka. Są ultracienkie, dlatego wykonywane są gdy pacjent nie akceptuje kształtu i koloru własnych zębów

Korony protetyczne – szkliwo to niewątpliwie najtwardsza tkanka w organizmie. Niestety z upływem lat często dochodzi do destrukcji tkanek twardych zęba, a wtedy doskonałą metodą leczenia jest odbudowa z zastosowaniem korony protetycznej. Zalety korony to przede wszystkim estetyka i szczelność. Wyróżniamy następujące rodzaje koron porcelanowych: korona porcelanowa na metalu, korona porcelanowa na cyrkonie, korona porcelanowa na złocie

Wkład koronowo-korzeniowy ma zastosowanie we wzmacnianiu zębów bardzo zniszczonych lub po leczeniu kanałowym. Zasadniczo można porównać go do metalowych „ćwieków” wklejonych w kanał zęba. W zależności od potrzeb mogą być wykonane z metalu, stopów szlachetnych lub włókna szklanego.

PROTEZY OSIADAJĄCE, TYPU OVERDENTURE, SZKIELETOWE

Proteza osiadająca – są to ruchome uzupełnienia wykonane z tworzywa akrylowego. Proteza znajduje zastosowanie w przypadku bezzębia lub rozległych braków w uzębieniu.

Protezy typu overdenture – protezy te utrzymywane są na zdrowych korzeniach zębowych lub wszczepach poprzez system zatrzasków. Są estetyczne oraz zapewniają akceptowalny komfort dla pacjenta.

Protezy natychmiastowe – protezy przejściowe wykonywane zaraz po usunięciu zębów.

Protezy szkieletowe – to nowoczesne, ruchome uzupełnienia protetyczne. Proteza taka ma oparcie nie tylko na dziąsłach i błonie śluzowej ale także na zębach – nie powoduje wzmożonego zaniku kości i dziąseł.