Periodontologia

periodontologia

Periodontologia to dział zajmujący się leczeniem chorób błon śluzowych. Symptomy takie jak: odsłonięcie szyjek, przemieszczanie się zębów, rozchwianie, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie, obrzęki i zaczerwienienie dziąseł świadczą o stanie zapalnym dziąseł oraz innych tkanek otaczających zęby.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji umów się na wizytę. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

W NASZEJ KLINICE ZAPEWNIAMY KOMPLEKSOWĄ OPIEKĘ KAŻDEMU PACJENTOWI. OFERUJEMY:

Instruktaż higieny jamy ustnej – czyli zapoznanie z kompletem wytycznych dotyczących właściwej pielęgnacji jamy ustnej.

Skaling naddziąsłowy – usunięcie twardych złogów nazębnych gromadzących się na powierzchni przy użyciu urządzenia ultradźwiękowego (skalera).

Skaling poddziąsłowy – zabieg wykonywany jest w przypadku obecności złogów kamienia położonych pod dziąsłami.

Piaskowanie zębów – polega na usunięciu osadu oraz przebarwień powstałych na zębach.

Szynowanie zębów – wykonywane w przypadku przewlekłego stanu zapalnego wywołującego ruchomość zębów.

Plastyka wędzidełek – wędzidełka to pasma tkanek łączące wargę lub język z wyrostkami zębodołowymi. Gdy wędzidełko jest zbyt krótkie może powodować pogorszenie stanu przyzębia, estetyki a nawet mowy. W klinice SmileMe wykonujemy zabieg FRENULOKTOMII polegający na plastyce zbyt krótkiego wędzidełka (w znieczuleniu miejscowym) ograniczającego ruchomość języka lub warg. Zabieg wykonywany jest bez użyciu szwów metodą elektrotomii i koagulacji.

Kiretaż otwarty – wykonywany jest w bardziej zaawansowanych chorobowo przypadkach. Polega na odpreparowaniu błony śluzowej i wyczyszczeniu zmian zapalnych.

Sterowana regeneracja tkanki przyzębia i kości – wynikiem przewlekłych stanów zapalnych tkanki przyzębia jest pogłębienie kieszonek przyzębnych oraz zanik kości co często prowadzi do utraty zęba.